Oferujemy profesjonalną legalizację butli LPG. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, niezbędne kwalifikacje oraz ukończone liczne kursy i szkolenia (poparte wieloma dyplomami).

Homologacja butli LPG Lublin – cena

Interesuje Cię homologacja butli LPG? W celu poznania ceny i szczegółów oferty zapraszamy do kontaktu! Usługi najczęściej wykonujemy dla osób z następujących miejscowości: Lublin, Świdnik, Nałęczów, Kraśnik i Lubartów.

GAZ-TRONIC Sebastian Sadowski
Bursaki 6, 20-150 Lublin

Telefon
+48 883 012 354

E-mail
tronicgaz@gmail.com

Kiedy trzeba przeprowadzić legalizację butli LPG?

Instalacje gazowe LPG

Posiadacz instalacji gazowej LPG musi pamiętać o obowiązku homologacji butli. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem każda butla po 10 latach eksploatacji wymaga legalizacji. Oprócz tego jeżeli nasze auto uczestniczyło w kolizji drogowej i został zatrzymany dowód rejestracyjny to również wymagana jest legalizacji butli LPG.

Ile kosztuje legalizacja butli LPG?

Badanie techniczne LPG – cena

Koszt badania technicznego to 300 zł po upływie 10 lat. Jest to badanie okresowe wynikające z obecnych przepisów Transportowego Dozoru Technicznego. Maksymalny okres użytkowania zbiorników LPG i CNG to 20 lat. Jeżeli zbiornik ma np.12 lat to skraca się okres użytkowania do kolejnych 8 lat. Po tym terminie zbiornik lub zbiorniki należy wymienić.

Ile czasu trwa homologacja butli LPG?

Autogaz

Nasi pracownicy przede wszystkim muszą zbadać zewnętrzną powłokę zbiornika gazowego oraz sprawdzić wytrzymałość ciśnieniową butli. Oprócz tego monitorujemy także czytelność i zgodność wszystkich danych, które znajdują się na tabliczce znamionowej (datę produkcji, producenta, ciśnienie próby itp.). W związku z koniecznością przeprowadzenia wszystkich tych czynności proces legalizacji butli LPG może potrwać ok. 2 godzin.